השיער שלכם נחלש? יש לנו פתרון לחיזוק סיב השערהטיפוח שיער- טיפים לשיער מושלם

טיפוח שיער- טיפים לשיער מושלם

איך שלא נסתכל על זה, השיער לוקח חלק משמעותי במראה שלנו ובתדמית שאנחנו יוצרים בעיני אחרים. הוא משחק גם תפקיד חשוב בדרך בה אנחנו תופשים את עצמנו או מצהירים הצהרות אופנתיות. אומברה, קארה, אפרו – כל אחד וטעמו, אבל הדבר היחיד המשותף לכולם, היא השאיפה לשיער בריא. פשוט, מכיוון ששיער בריא יותר מלווה אתכם יותר שנים, ולפעמים, אפילו מצליח לנצח את הגנטיקה. כך שגם אם קיבלתם קלפים גנטיים גרועים, עדיין יש לכם סיכוי לשמור על רעמת שיער בריאה.

ריכזנו, במיוחד עבור אלה שקשורים (תרתי משמע) לשיער שלהם, כמה טיפים שיעזרו להם במשימה זו.

 

טמפרטורת המים בעת חפיפת השיער

באופן מפתיע (או שלא) לטמפרטורת המים בה אנחנו חופפים את השיער יש השפעה על טיב החפיפה ועל האפקטיביות שלה. את החפיפה כדאי תמיד להתחיל במים פושרים-חמים (לא רותחים חלילה, על מנת שלא לפגוע בעור הקרקפת) ולסיים בשטיפה אחרונה במים פושרים-קרים. המים החמימים מסייעים לשמפו לשחרר מהשיער ומהקרקפת שלכם את השומניות שהצטברה מאז החפיפה הקודמת ואילו המים הקרים יותר עוזרת לאטום את השכבה החיצונית של השערות ולהגן על השיער מפני נזקים שונים.

 

מספר החפיפות מומלצות

על מרבית בקבוקי השמפו כתוב כי יש לחפוף את השיער פעמיים (ולא פעם אחת) ויש לכך סיבה טובה. אם יש לכם שיער ארוך, בוודאי שמתם לב כי במהלך החפיפה הראשונה, לעיתים קרובות, ישנה תחושה שהשיער איננו רווי מים ושמפו עד הסוף. בחפיפה השנייה השיער כבר מרגיש רווי מים יותר. את הקרקפת, אגב, יש לסבן בתנועות מעגליות עדינות בכריות האצבעות, על מנת להמריץ את זרימת הדם אליה, ומבלי לשרוט אותה באמצעות הציפורניים.

 

מה עדיף, שימוש במרכך או מסיכה?

שמו של מרכך השיער מגדיר את מטרתו – ריכוך השיער, החלקתו והתרת הקשרים שבו. מאחר והמרכך מכיל רכיבים שומניים, יש למרוח אותו על כל אורך השיער, ולהתחיל במרחק סנטימטר מהקרקפת, על מנת שהשומנים שבמרכך לא יצטברו על הקרקפת ויחסמו את היכולת של העור לנשום.

במקרים בהם השיער פגום או יבש, תזדקקו למסכה שתפקידה לשקם את השיער. אין טעם להשתמש גם במרכך וגם במסכה, לכן, כשהשיער זקוק לכך, לאחר החפיפה, ותרו על המרכך ועברו ישר למסכה. מאחר ולכל מסכה משקמת ישנן הוראות שימוש שונות, הקפידו לקרוא אותן ולפעול על פיהן. גם את המסכה, כמו המרכך, יש למרוח לאורך השיער, במרחק סנטימטר מהקרקפת.

 

סירוק והברשת השיער

הסירוק והברשת השיער הנכונים מתחילים מהקצוות התחתונים של השיער, תוך התרת הקשרים (אם ישנם כאלה), כשבעדינות מטפסים ועולים למעלה, עד לסירוק משורשי השיער ועד קצותיו. הברשה כשראש מוטה כלפי מטה יכולה להזרים דם לקרקפת ולעודד את צמיחת השיער, אבל היא גם מנפחת את השיער, כך שהיא לא מתאימה לכל סירוק בכל שעה של היממה, אלא רק להברשת השיער האחרונה ביום, לפני השינה.

<

שיווק אינטרנטי לעסקים שיווק אינטרנטי לעסקים